2016-05-04

Zaproś do siebie Narodowe Centrum Kultury!

Ruszyła rekrutacja do programu Narodowego Centrum Kultury „Zaproś nas do siebie!”.

„Zaproś nas do siebie!” to projekt skierowany do domów, ośrodków i centrów kultury z całej Polski (wpisanych do Rejestru Instytucji Kultury). Jego założenia wynikają z potrzeby podnoszenia kompetencji pracowników sektora kultury nie tylko na poziomie centralnym, ale przede wszystkim w regionach.”

W ubiegłym roku odbyła się wersja pilotażowa projektu, w ramach wspólnych działań trzech programów: Dom Kultury+, Platforma Kultury i Kadra Kultury.

Projekt "Zaproś nas do siebie!" skierowany jest do polskich instytucji kultury i polega podjęciu współpracy z Narodowym Centrum Kultury w organizacji szkoleń w tych instytucjach. Szkolenia będą dopasowane indywidualnie do potrzeb każdej placówki.

Rekrutacja do projektu rozpoczęła się 27 kwietnia i potrwa do 11 maja br. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybranych zostanie 9 lokalnych ośrodków, które wspólnie z Narodowym Centrum Kultury zorganizują trzy szkolenia w swoim regionie. Wyniki rekrutacji zostaną głoszone 13 maja br.

Ośrodki kultury mają do wyboru dwie ścieżki realizacji programu:
• ścieżkę wewnętrznego rozwoju instytucji (w tej ścieżce szkolenia przeznaczone są tylko dla jej pracowników)
• ścieżkę tematyczną, w której nacisk położony jest na współpracę z wybranymi przez ośrodek lokalnymi partnerami (w tej ścieżce udział w szkoleniu mogą wziąć pracownicy i członkowie wszystkich instytucji i organizacji działających w sektorze kultury w danym regionie).

Kryteria naboru:

OPIS INSTYTUCJI (misja, zespół, główne obszary działania, do kogo adresowane są działania instytucji, Nazwy konkursów i ich operatorów, w ramach których starała się o pieniądze na działania, Nazwy projektów (i rok ich realizacji), które udało się zrealizować w ramach ww. konkursów, Czy instytucja ma lokalnych partnerów, jeśli tak to prosimy o wymienienie i napisanie na czym polega współpraca z nimi)
OPIS KOORDYNATORA (doświadczenie i zadania jakie ma w instytucji)
CEL/MOTYWACJA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE „ZAPROŚ NAS DO SIEBIE”
UCZESTNICY SZKOLEŃ (kto z Twojego regionu (i dlaczego) powinien być uczestnikiem szkoleń organizowanych u Ciebie w ramach projektu „Zaproś nas do siebie!”?).

Regulamin projektu >>
Zasady uczestnictwa w projekcie >>

Formularz zgłoszeniowy >>
Źródło: www.nck.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14 15 16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: