2017-07-25

Znamy tytuły krótkich metraży 42. FPFF w Gdyni.

Wyniki selekcji do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostały ogłoszone. Do rywalizacji stanie 26 tytułów!

Jak informują organizatorzy festiwalu, Konkurs Filmów Krótkometrażowych powstał z połączenia dwóch wcześniejszych konkursów odbywających się w ramach gdyńskiego Festiwalu – Konkursu Fabularnych Filmów Krótkometrażowych i Konkursu Młodego Kina. Zakwalifikowały się do niego filmy wyprodukowane przez cztery szkoły filmowe, akademię teatralną oraz licznych producentów, w tym debiutujących w ramach projektu „30 minut” realizowanego przez Studio Munka SFP.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych , to jedna z trzech sekcji konkursowych Gdyńskiego festiwalu. Pozostałe to Konkurs Główny i Konkursu Inne Spojrzenie.

Pozakonkursowo prezentowane są m.in. polskie dzieła odnowione cyfrowo w ramach sekcji „Czysta klasyka”, filmy pochodzące sprzed 39 roku, „Skarby kina przedwojennego”, produkcje zagraniczne z udziałem polskich twórców, „Polonica” oraz filmy przeznaczone dla młodszych widzów, „Gdynia dzieciom”.

42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się między 19 a 23 września br.
Akredytacje na wydarzeni można nabywać od 15 lipca br.

Lista filmów zakwalifikowanych do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 42. FPFF w Gdyni:

• „60 kilo niczego", reżyseria: Piotr Domalewski, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Silver Frame
• „Badylok”, reżyseria: Karolina Kłapkowska, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
• „Baraż”, reżyseria: Tomasz Gąssowski, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Studio Filmowe Odeon
• „Casting”, reżyseria: Katarzyna Iskra, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa
• „F63.9", reżyseria: Jarosław Sztandera, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Absolut Media
• „Fusy”, reżyseria: Kordian Kądziela, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
• „Heimat”, reżyseria: Emi Buchwald, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
• „Ja i mój tata", reżyseria: Aleksander Pietrzak, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Aurum Film
• „Jerry", reżyseria: Roman Przylipiak, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Haka Films
• „Kamienne chleby”, reżyseria: Sandeep Balhara, Klaudiusz Chrostowski, Taras Dron, Nastazja Gonera, Daniel Howlid, Kamil Krukowski, Robin Lipo, Aleksandra Maciejczyk, Justyna Mytnik, Eugeniusz Pankov, Joanna Satanowska, Marcin Strauchold, Maciej Rotowski, Mo Tan, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
• „Koniec widzenia”, reżyseria: Grzegorz Mołda, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa
• „Krótki dystans”, reżyseria: Giovanni Pierangeli, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
• „Lew”, reżyseria: Tymur Jaszczenko, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: MKK Film Service
• „Milczenie polskich owiec”, reżyseria: Maciej Stuhr, produkcja: Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie
• „Najpiękniejsze fajerwerki ever”, reżyseria: Aleksandra Terpińska, produkcja: Studio Munka SFP
• „Nazywam się Julita”, reżyseria: Filip Dzierżawski, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Rubber Room Films
• „Nic nowego pod słońcem”, reżyseria: Damian Kocur, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
• „Pars pro toto”, reżyseria: Katarzyna Łęcka, produkcja: Studio Munka SFP
• „Pola”, reżyseria: Edyta Rembała, produkcja: Gdyńska Szkoła Filmowa
• „Pustkowie”, reżyseria: Jakub Michnikowski, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
• „Spitsbergen”, reżyseria: Michał Szcześniak, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: 34Film!
• „Totalna harmonia”, reżyseria: Roman Jarosz, produkcja: Studio Munka SFP, producent wykonawczy: Alter Ego Pictures
• „Sweet Home Czyżewo”, reżyseria: Jakub Radej, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego
• „W grudniu po południu”, reżyseria: Filip Bojarski, produkcja: Szkoła Filmowa w Łodzi
• „Wyzwolenie”, reżyseria: Veronica Andersson, produkcja: Warszawska Szkoła Filmowa
• „Żabi król”, reżyseria: Arek Biedrzycki, produkcja: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego

Strona festiwalu: www.festiwalgdynia.pl >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2017  >>
 01  02  03  04  05
 06  07  08  09  10  11  12
 13  14  15  16  17  18  19
 20 21 22  23  24  25  26
 27  28  29  30  31
partnerzy: