2014-03-25

Zwiększanie frekwencji kinowej poprzez edukację filmową.

Polski Instytut Sztuki Filmowej oworzy w każdym województwie Pracownie Filmoteki Szkolnej. Celem inicjatywy jest edukowanie młodzieży oraz zwiększanie frekfencji kinowej.

Pierwszą Pracownię Filmoteki Szkolnej otwarto w piaseczyńskim Liceum Ogólnokształcącym im. I Dywizji Kościuszkowskiej a towarzyszyło jej spotkanie uczniów z Robertem Więckiewiczem. Następne pracownie powstały w Radomsku, Kluczborku, Kielcach oraz Woli Rzędzińskiej, a kolejna zostaie otwarta w Krasnymstawie.

Celem inicjatywy jest popularyzacja szkolnej edukacji filmowej. Dzięki Polskiemu Instytutowi Sztuki Filmowej sale klasowe są dostosowywane do wyświetlania filmów. Każda pracownia zaopatrywana jest w profesjonalny sprzęt, w tym projektor, ekran, system nagłaśniający, a nawet dostęp do internetu.
W ramach programu odbywają się kursy nie tylko dla uczniów, ale i dla nauczycieli. Takie zajęcia mają pomóc uczniom nauczyć się krytycznego myślenia, uwrażliwić ich na sztukę, a także są dobrą lekcją wartości moralnych.

Jak czytamy w wywiadzie Marcina Zawiślińskiego z Anną Sienkiewicz-Rogowską (pełnomocniczką dyrektor PISF ds. upowszechniania kultury filmowej i promocji), który ukazał się na stronie Stowarzyszenia Filmowców Polskich, celem przedsięwzięcia jest wykształcenie mądrego widza oraz „zwiększanie widowni kinowej poprzez systemową edukację filmową.”

Dodatkowo uczniowie mają dostęp do Pakietu Filmoteki on-line, dzieki któremu mogą oglądać filmy w domu. Obecnie Pakiet to 120 filmów polskich zaopatrzonych scenariuszami lekcji dla nauczycieli.

Program Filmoteka Szkolna jest realizowany razem z organizacjami zrzeszonymi w Koalicji dla Edukacji Filmowej.

Źródło: www.filmotekaszkolna.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2020  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  31
partnerzy: