2011-06-15

Efekty specjalne Cinesite w X-Men: Pierwsza Klasa

W zeszłym tygodniu na ekrany kin wszedł obraz „X-Men: Pierwsza Klasa”. Za efekty wizualne była odpowiedzialna firma Cinesite, jeden z liderów tego sektora rynku. Do filmu powstało ponad 115 efektów wizualnych, m.in: sekwencje walki Azazela, parada wojskowa na Placu Czerwonym czy obraz Waszyngtonu zniszczony przez wojnę nuklearną.

Demoniczny mutant Azazel (Jason Flemying) posiadający umiejętność teleportacji, jako broni używa przede wszystkim swojego ogona, który został wymodelowany i zanimowany za pomocą programu Maya i połączony z ujęciami live-action. W połączeniu z efektami teleportacji całe zadanie okazało się wyjątkowo złożone z uwagi na wysokie tempo akcji i szybkość z jaką Azazel się teleportuje. Do tego doszły smugi dymu i ogień, które go otaczają.

Parada wojskowa na Placu Czerwonym została w całości stworzona komputerowo. Specjaliści z Cinesite spędzili tydzień w Moskwie wykonując setki zdjęć HDR pod różnymi kątami i o różnych porach dnia. Fotografie te zostały następnie wykorzystane jako podstawa do modelowania i teksturowania. Rosyjscy żołnierze zostali stworzeni przy użyciu zaawansowanego oprogramowania Massive do zapełnienia sceny wraz z bardzo szczegółowymi modelami czołgów i pocisków rakietowych. Tego samego oprogramowania użyto również do stworzenia armii mutantów przed Białym Domem w Waszyngtonie zniszczonym przez atak nuklearny.

„Praca przy X-Men: First Class” dała nam szansę stworzenia najbardziej złożonych scen, jakie zrobiliśmy do tej pory. Nasze ujęcia Placu Czerwonego są doskonałym przykładem naszych umiejętności tworzenia efektów wizualnych, które są nie do odróżnienia od zwykłych ujęć kamerą.” powiedział Antony Hunt, dyrektor zarządzający Cinesite.

Nie masz jeszcze konta?
<<  maj 2022  >>
 01  02  03  04  05  06  07
 08  09  10  11  12  13  14
 15  16  17  18  19  20  21
 22  23  24  25  26  27 28
 29  30  31
partnerzy: