2011-07-07

Nowy kinowy system 3D od Panavision

Na targach w Amsterdamie firma Panavision zaprezentowała nowy kinowy system wyświetlania obrazu 3D. System kompatybilny jest ze wszystkimi ekranami kinowymi oraz pozwala na integrację z projektorem cyfrowym lub tradycyjnym 35mm.

Głównym założeniem firmy Panavision jest dostarczenie technologii 3D do kin, które chcą wyświetlać filmy w 3D, ale nie mają środków by zainwestować w wymianę takich komponentów jak projektor lub ekran. Dlatego system Panavision 3D oferuje wysokiej jakości rozwiązanie dostosowane do praktycznie każdego kina.
System działa w oparciu o filtrację światła widzialnego i podziału go na dziesięć wąskich pasm, co daje widzowi wrażenie pełnego spektrum kolorów w każdym oku. Ponieważ system wykorzystuje całe widzialne spektrum, polaryzacja nie jest wymagana co pozwala na wyświetlanie filmu na każdym ekranie.

Najważniejszą jednak zaletą tego systemu jest możliwość wykorzystania go zarówno przy projektorach cyfrowych, jak i standardowych 35mm. W przypadku projektorów DLP między źródłem światła a projektorem montowany jest filtr kołowy. W technologii LCOS natomiast wykorzystywane są filtry statyczne. Dla projektorów 35mm przewidziana jest specjalna soczewka montowana za projektorem.
System wymaga natomiast specjalnych okularów pasywnych, które dostępne będą w wersji umożliwiającej wielokrotne wykorzystanie. Szkła w okularach będą wykonywane przez firmę Omega Optical. Cena będzie zawierać się w przedziale 5$ - 7$ za sztukę.

Pierwsza instalacja systemu Panavision 3D została przeprowadzona w Glasgow Film Theatre w Szkocji.

W skład systemu dostarczanego przez firmę Panavision wchodzi komplet okularów, sterylizator, tacka na okulary oraz oczywiście odpowiedni filtra dla projektorów cyfrowych lub soczewka dla projektorów 35mm. Panavision zapewnia również pełne wsparcie techniczne oraz szkolenia w zakresie obsługi systemu.

Źródło: www.panavision.com

Tagi: panavision, system 3D,

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: