2017-06-21

Nowy projektor NEC NC3541L dla dużych kin.

Atrakcyjne rozwiązanie NEC dla operatorów kinowych, zapewniające projekcję 4K za pomocą technologii laserowej RB.

NEC Display Solutions wprowadza na rynek laserowy projektor kinowy NC3541L o wysokiej jasności, przeznaczony do sal z dużymi ekranami. Jest to najjaśniejszy projektor kinowy ze strumieniem światła na poziomie 35000 lumenów, wykorzystujący technologię lasera RB (czerwonego i niebieskiego). Wprowadzając tę technologię na rynek NEC dostarczył operatorom kin najwyższej klasy rozwiązanie do wyświetlania obrazu na ekranach o szerokości do 32 metrów.

Technologia lasera RB ustanawia nowe standardy w wyświetlaniu obrazu w cyfrowych kinach, stanowiąc przełomowy postęp w projekcji laserowej.

NC3541L oferuje krystaliczny obraz w rozdzielczości 4K. Nowy system laserowy wykorzystuje czerwony i niebieski laser w połączeniu z zielonym fosforem, pozwalając na wyświetlanie szerokiego spektrum kolorów, co przekłada się na zapewnienie kinomanom niezapomnianych wrażeń z seansu.

Połączenie technologii lasera fosforowego z laserem RGB sprawia, że NC3541L to bardzo wydajny projektor, oferujący istotne korzyści pod względem kosztów, wydajności i jakości obrazu.

Model NC3541L oferuje wiele korzyści dla operatorów kin, którzy chcą stworzyć lub zmodernizować istniejące obiekty i poszukują technologii, która nie tylko wzmocni wrażenia wizualne podczas projekcji, ale dodatkowo zredukuje koszty utrzymania. Wśród tych korzyści warto wymienić:


• Realistyczne odwzorowanie kolorów przy wykorzystaniu technologii lasera RB. Dzięki wyeliminowaniu filtrów optycznych laser RB zapewnia bardziej intensywne i naturalne barwy.
• Niższy całkowity koszt posiadania, na co składa się: niski koszt wejścia w inwestycję, bezobsługowa konserwacja, niskie zużycie energii i żywotność do 30000 tysięcy godzin.
• Jasność wyjściową można niezależnie dostosować pod kątem wymagań kontentu 2D i 3D.
• Kompleksowe rozwiązanie, które eliminuje konieczność odrębnego systemu chłodzenia, zewnętrznych źródeł światła i systemów wentylacyjnych.

Znakomita jakość obrazu projektora NC3541L w połączeniu z rozdzielczością 4K (4096x2160 pikseli) i szeroką przestrzenią barwną tworzą jednorodny i kontrastowy obraz, ukazujący w pełnej krasie najnowsze produkcje kinowe 4K. Ma to kluczowe znaczenie szczególnie w dużych kinach i kinach premium, w których maksymalizacja doznań wizualnych jest kluczowa dla osiągnięcia większych przychodów i pozyskania lojalnych klientów.

Gerd Kaiser, Senior Product Line Manager Large Venue Projectors w NEC Display Solutions Europe komentuje: Staramy się zaspokoić, a nawet wykroczyć poza wymagania operatorów kin i oczekiwania klientów, a jednocześnie chcemy dotrzymać kroku innowacyjnym filmowcom. Dlatego technologia laserowa RB jest ważnym krokiem naprzód dla rozwiązań projekcyjnych. Będąc pionierem tej technologii, NEC ustanawia nowe standardy dla cyfrowej projekcji kinowej. NC3541L to przystępne kosztowo, ale zaawansowane rozwiązanie w porównaniu do obecnych systemów laserowych RGB dostępnych na rynku. Dzięki niemu operatorzy kin otrzymują narzędzie niezbędne do dostarczania spektakularnych doznań wizualnych.

NC3541L jest idealny także do zastosowań niezwiązanych z filmem, takich jak: prezentacje firmowe czy imprezy gamingowe, pomagając kinom rozszerzyć zakres oferowanych usług i osiągać zyski w czasie, który w innym przypadku byłyby okresem przestoju.

Projektor NC3541L został zaprezentowany na targach CineEurope w Barcelonie w Hiszpanii w dniach 20-22 czerwca 2017. W sprzedaży pojawi się we wrześniu 2017 roku.

Źródło: informacja prasowa, Lucky Monday PR&Events, 21 czerwca 2017, Kraków,

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
 14 15 16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: