2011-05-09

The Criterion Collection używa systemu Phoenix Finish

Firma Image Systems (dawniej Digital Vision), wiodący twórca rozwiązań do przetwarzania obrazu w wysokiej rozdzielczości, skanowania filmów i analizy ruchu, poinformowała, że dystrybutor filmowy The Criterion Collection nabył system Phoenix Finish, którego będzie używać do renowacji filmów klasycznych i kultowych. Phoenix Finish jest kompletnym rozwiązaniem do renowacji i remasteringu materiałów na tradycyjnych taśmach filmowych.

Firma The Criterion Collection, ceniona głównie za swoją bogatą filmotekę, gromadzi, restauruje i dystrybuuje w najwyższej jakości technicznej najwybitniejsze filmy z całego świata.

Phoenix Finish został już wykorzystany m.in. przy obrazie „Kes” Kena Loacha, uznanym przez British Film Institute za jeden z 10 najlepszych brytyjskich filmów stulecia oraz przy „Zabójstwie”, pierwszym pełnometrażowym dziele Stanleya Kubricka.

Lee Kline, dyrektor techniczny w Criterion Collection, mówi: "Kes” był szczególnie trudnym wyzwaniem z powodu pionowych rys na oryginalnym negatywie. Nie mieliśmy żadnych innych narzędzi poza Phoenixem, więc nie mogliśmy się doczekać, aby zobaczyć rezultaty. To było prawie magiczne.

Kline wyjaśnia, że Phoenix był wykorzystywany przede wszystkim do wstępnego usuwania zarysowań i niewielkich zabrudzeń. Redukcję ziarnistości osiągnięto dzięki funkcji Clarity DVO, która automatycznie redukuje szumy i ziarno przy wykorzystaniu algorytmów, analizie cech ziarna i innowacyjnemu filtrowi czasoprzestrzennemu.

Kiedy zaczęliśmy testować Phoenixa, początkowo nie zdawaliśmy sobie sprawy, jakie to potężne narzędzie. Dopiero po zastosowaniu go przy kilku projektach zobaczyliśmy co potrafi. Jest dla nas kluczowym elementem w naszej pracy – dodaje Kline.

Nie masz jeszcze konta?
<<  marzec 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
26 27  28  29  30  31
partnerzy: