2017-03-24

Digital Signage - wiadomości ogólne

Digital Signage zwany też plakatem cyfrowym, to system umożliwiający tworzenie oraz wyświetlanie dowolnych treści na monitorach wielkoformatowych. W kinie ma on szczególne zastosowanie, ponieważ oprócz wyświetlania reklam, można na nim wyświetlać plakaty i zwiastuny filmowe z obecnie granego repertuaru, planowanych premier, a także reklamy. Dodatkowo na ekranie DS (Digital Signage) można umieszczać szczegółowe informacje o seansach, jak godzina, czy numer sali, w której się odbędzie. Wyświetlane informacje mogą być widoczne naprzemiennie lub łączone ze sobą na jednym ekranie.

Digital Signage jest nowoczesną forma reklamy wyświetlanej na nośnikach cyfrowych. Jest to coraz częściej stosowany kanał komunikacji marketingowej, który wypiera starsze papierowe formy czy tradycyjne billboardy. Obecnie Digital Signage dociera do galerii handlowych, aptek, a nawet sklepów spożywczych. Kino, jako miejsce doznań audiowizualnych, wydaje się być najbardziej naturalnym środowiskiem dla tego typu reklamy. Taka forma reklamy kina i jego repertuaru jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla współczesnego widza, który otoczony jest natłokiem informacji. Jedynym sposobem, aby do niego dotrzeć, jest informacja, która wyróżnia się czymś interesującym. Dla widza z pewnością będzie to zwiastun filmu.

System plakatu cyfrowego umożliwia połączenie kilku monitorów w zintegrowany system zarządzany centralnie, co ułatwia dystrybucję pożądanych treści. Monitory można umieścić w dowolnych miejscach, we foyer kina, obok wejścia na salę kinową, a także w kinowej kawiarni.

Digital Signage daje możliwość tworzenia własnego materiału, który będzie wyświetlany na monitorach. Dzięki temu każde kino może promować swoje wydarzenia i repertuar dostosowując go do zainteresowań swoich widzów. Tworzenie treści można też zlecić działającym na polskim rynku dostawcom kontentu dla plakatu cyfrowego.

Digital Signage daje możliwość wyświetlania m.in.:


• zwiastunów filmowych,
• informacji o terminach i godzinach seansów,
• plan sali ( układ foteli)
• informacji o cenach biletów
• informacji o ofertach specjalnych i promocjach
• reklam, z których kino może czerpać dodatkowy zarobek
• informacji o ofercie gastronomicznej kina

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06 07 08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: