2011-02-14

Małopolska Sieć Kin Cyfrowych

Małopolska Sieć Kin Cyfrowych to projekt współfinansowany z MRPO 3.3.A o budżecie ponad 6 mln zł. Zakłada on stworzenie w Małopolsce sieci nowoczesnych instytucji kultury i wyposażenie kin tradycyjnych w systemy kina cyfrowego oraz uruchomienie wspólnej platformy internetowej, która umożliwi sprawne zarządzanie siecią i relacjami z widzami. Głównymi założeniami projektu są inwestycje (zakup i instalacja systemów kina cyfrowego i 3D), szkolenia (przygotowanie domów kultury i kin do pełnego wykorzystania nowej technologii) oraz rozwój sieci (upowszechnianie kultury w mniejszych miejscowościach, program edukacyjny z wykorzystaniem także projekcji trójwymiarowych - 3D).
W sieci bierze udział dwanaście kin z Małopolski: Bochnia (kino Regis), Brzeszcze (kino Wisła), Chrzanów (kino Sztuka) Dąbrowa Tarnowska (kino Sokół), Kęty (kino Domu Kultury w Kętach), Kraków (Klub Sztuki Filmowej Mikro&Mikrofala), Krynica - Zdrój (kino Jaworzyna), Limanowa (kino Klaps), Oświęcim (Nasze Kino), Trzebinia (kino Sokół), Tuchów (kino Promień), Wadowice (kino Centrum).
Sieć poszerzana jest także o inne kina, które samodzielnie się cyfryzowały: KIJÓW.CENTRUM, Kino Sokół z Nowego Sącza i Millenium z Tarnowa.

Kino cyfrowe to najnowocześniejszy wykorzystywany system wyświetlania filmów, zarówno tych powstałych na taśmie celuloidowej, jak i w technice cyfrowej. Filmy w wersji cyfrowej odtwarzane są z zabezpieczonych szyframi plików, przy pomocy specjalnych projektorów cyfrowych i serwerów.

Technologia ta zapewnia lepszą ostrość i stabilność obrazu, lepszy i bardziej czysty dźwięk, a także najwyższą jakość projekcji bez względu na czas użytkowania kopii. Umożliwia też kinom tradycyjnym dostęp do premierowych kopii filmów.
Projekt ten nie tylko zmienia proces dostarczania produktu kinowego (e-usługi w kulturze), podwyższa jakość i pozwala zaoferować produkty o większej wartości dodanej (kino trójwymiarowe), ale także daje możliwość kreowania zupełnie nowych dotąd nieznanych produktów. Projekcja oper, operetek, baletów czy transmitowanie koncertów w najwyższym światowym wykonaniu i w najlepszej dostępnej technologii stanowią innowację, gdyż były do niedawna niedostępne w Polsce.
Więcej informacji na stronie http://www.mskc.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2023  >>
 01  02  03
 04  05  06  07  08 09 10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30
partnerzy: